logo

Siedmy ročník súťaže Fotomaratón ponúkne nový pohľad na 5 slovenských miest

Fotomaratón

Obľúbená fotografická súťaž pre všetkých fanúšikov fotografie je späť. Skvelou novinkou tohto ročníka je rozšírenie zoznamu slovenských miest, v ktorých bude Fotomaratón hosťovať. Poslednú septembrovú sobotu si takto môžu svoju tvorivosť otestovať nielen záujemcovia z Bratislavy, ale aj z Nitry, Žiliny, Martina a Košíc.

Fotomaratón je celosvetovo obľúbená fotografická súťaž pre širokú verejnosť a tento rok sa do nej v sobotu 27. septembra môžu zapojiť už po 7. – krát aj Slováci. Úlohou pre účastníkov bude v časovom limite 6 hodín nafotiť sériu snímok, ktoré budú zodpovedať 12 vyhláseným témam. Porota zložená z odborníkov v oblasti umenia a verejného života bude podobne ako po minulé roky hodnotiť vystihnutie témy, originalitu a tvorivosť a tiež technické spracovanie. Garantom súťaže sa v tomto ročníku stane fotograf a reportér Andrej Bán. Rekordnú účasť zaznamenalo podujatie v roku 2009 v Bratislave, kde naň prišlo 900 ľudí.

Súťažiaci si môžu zmerať sily v 2 kategóriách: analóg a digitál. V každej kategórii bude 5 najlepších prác ocenených hodnotnými cenami v podobe fotoaparátov, poukážok na nákup kníh či autentického značkového vína. Vyústením súťaže bude výstava na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Registrácia účastníkov prebehne paralelne od 10.h v Bratislave, Nitre, Žiline a v Košiciach v kníhkupectvách Martinus.sk. V Martine sa podujatie uskutoční v rovnakom čase v Turčianskej galérii. Nasledovať bude vyhlásenie tém o 11.h a potom sa už „fotomaratónci“ rozpŕchnu do ulíc svojich miest a budú vyhotovovať snímky. Do 17.h by sa mali všetci vrátiť a snímky postupne odovzdať.

Fotomaratón podáva zaujímavú výpoveď o tom, ako sa na svoje mesto dokážu pozrieť samotní obyvatelia a ako toto vnímanie kreatívne zachytia pomocou svojich fotoaparátov. Vďaka dostupnosti digitálnych fotoaparátov je to pre účastníkov aj šanca porovnať svoje schopnosti so skúsenými fotografmi a prežiť tvorivú septembrovú sobotu.

Adresy, kde prebehne registrácia, vyhlásenie tém a zachytenie snímok:

  • Kníhkupectvo Martinus.sk, Obchodná ulica 26, Bratislava
  • Kníhkupectvo Martinus.sk, OC Centro, Nitra
  • Kníhkupectvo Martinus.sk, SC Mirage, Žilina
  • Turčianska galéria, Daxnerova 2, Martin
  • Kníhkupectvo Martinus.sk, OC Galéria, Košice

Záujemcovia sa môžu registrovať už vopred za zvýhodnené štartovné. Podrobné informácie sú na www.fotomaraton.sk. Organizátorom podujatia je OZ Zaostri. Generálnym partnerom je Martinus.sk; partnermi sú Fujifilm, Lomography a Vinitour.

Víťazné fotografie z posledného ročníka Fotomaratónu: http://www.fotomaraton.sk/2012-bratislava-winners/

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/754064874659533/

Kontakt:

Juraj Károly, OZ Zaostri, juraj.karoly@fotomaraton.sk, +421 904 348 296

Anna Porubcová, junior marketérka Martinus.sk, anna.porubcova@martinus.sk, +421 918 754 604

  • Share