logo

Sára Saudková „INSCENOVANÁ FOTOGRAFIA – ART SELFIE“

Chcete mať nad svojimi fotografiami absolútnu kontrolu a vložiť do nich všetko, vrátane seba? Máte kreatívne nápady a potrebujete poradiť s ich realizáciou? Alebo len túžite zachytiť vašich najbližších inak, na fotografii s myšlienkou? Ústrednou témou workshopu bude práve inscenovaná fotografia, ktorá nájde odpoveď na všetky z týchto otázok.

Uznávaná česká fotografka Sára Saudková nadobudla väčšinu svojich cenných skúseností u majstra Jána Saudka. Obohatila ich o vlastný rukopis, ženský cit a príťažlivé tajomno. Je dokonalým príkladom toho, že špičkoví fotografi sa učia od najlepších. Teraz je pripravená odovzdávať znalosti ďalej.

Sára Saudková opäť prichádza do kaštieľa v Tomášove, neďaleko Bratislavy. Napriek značnej vyťaženosti tak pre veľký záujem predĺži svoj vôbec prvý slovenský pracovný pobyt a počas jedného víkendu absolvuje hneď dva individuálne workshopy.

Fotografi, ktorí pred veľkými produkciami uprednostňujú intimitu fotenia, zastávajú pri vlastnej tvorbe hneď niekoľko rolí – sú nielen fotografmi, ale aj štylistami, maskérmi, pomocníkmi a často aj modelmi a hercami v jednej osobe. S kompozíciou, svietením aj aranžovaním si musia poradiť sami, ako len vedia. Ako toto všetko skĺbiť a zároveň byť súčasťou fotografie sa dozviete od majsterky originálneho autoportrétu – Sáry Saudkovej.

Účastníci budú rozdelení do piatich skupín, pričom každý sa ocitne v úlohe fotografa, ale aj modela. Bonbónikom workshopu bude pózovanie samotnej lektorky, ako sama prisľúbila „se svršky nebo bez nich“. Zrealizuje fotografické vízie účastníkov a do ich obrázkov vnesie vlastnú charizmu. Svoj rukopis dodrží aj vo forme typických dekorácií v saudkovskom štýle. V teoretickej časti priblíži pozadie vlastnej tvorby, od vzniku nápadu, až po samotnú realizáciu.

Vzhľadom na to, že Sára dosiaľ workshopy na Slovensku nerealizovala a pozadia a rekvizity svojich vzrušujúcich fotografií poodhalí po prvý raz, účastníci nadobudnú absolútne exkluzívne znalosti. Ambíciou Robert Vano Gallery je privádzať na Slovensko známych fotografov, ktorí svoje foto workshopy na Slovensku realizujú prvýkrát. Zakladá si tak na originalite a profesionálnej úrovni.

Workshop je určený začiatočníkom, ako aj pokročilým fotografom. Profesionálnu najmodernejšiu techniku zapožičia spoločnosť Megafoto.sk, K dipozícii budú aj fotoaparáty Fujfilm radu X, ktoré poskytuje spoločnosť Fujifilm. Počas workshopu je pripravená súťaž „Instax be happy“, v rámci ktorej si môže jeden z Vás domov odniesť fotoaparát Instax mini 50 s filmami od ARTofPHOTOGRAPHY.eu. Samozrejmosťou je kvalitná fotografická a fotometrická technika.

[su_box title=“ „INSCENOVANÁ FOTOGRAFIA – ART SELFIE““ style=“bubbles“ box_color=“#A78E44″ radius=“20″]Termín: 16.11.2014 /nedeľa/
Čas: 9.hod – 17.hod
Lektor: Sára Saudková

V cene je zahrnutý obed v reštaurácii hotela a občerstvenie počas celého dňa.

Limitovaný počet účastníkov !

Miesto: Art Hotel Kaštieľ Tomášov(mapa)

Odporúčame: Fotografický prístroj – zrkadlovka, kompakt, pamäťové karty, čítačka, CD/DVD média, v prípade potreby bude zabezpečené zálohovanie vytvorených dát organizátorom workshopu. Výhodou vlastný notebook.[/su_box]

poukaz_obsah workshopy3

[su_animate duration="6"]Možnosť darovať svojmu blízkemu WORKSHOP formou darčekového poukazu![/su_animate]

 

Študovala na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. Začínala ako asistentka slavného fotografa Jana Saudka, od ktorého získala väčšinu skúseností a dnes je sama uspešnou fotografkou. Vlastnej tvorbe sa venuje od roku 1999. Má za sebou úspešné komerčné projekty, portréty slávnych osobností, kalendáre a knihy. Vo svojej tvorbe sa orientuje najmä na klasické čiernobiele akty. Aj napriek tomu, že si akty vyskúšala aj pred objektívom, tvrdí, že bola vždy hanblivá a už by sa nevyzliekla. Naopak, ako sama prezrádza, pri fotení aktov sa snaží nájsť vo svojich objektoch stratenú sebadôveru a sebalásku.

 

 

Prečítajte si tiež:

Sára Saudková : Na životě mě fascinuje, že nikdy nevíte, kam vás zavede
Zdroj: RobertVanoGallery.com/neviditelni-fotografi, autor: Romana Juhásová

 

Sára Saudková: Kdybych byla chlap, líbila bych se sama sobě
Zdroj: blesk.cz Blesk, autor: Adam Balažovič

2014-09-09_1202_sara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sára Saudková: Mám to radšej bez vôdzky a obojka

Zdroj: zena.pravda.sk/ Pravda, autorka: Bianka Stuppacherová

sarasaudkova2

 

sarasaudkova1

 

PONUKA WORKSHOPOV
Filter by
Post Page
Sort by

Tereza z Davle „BLACK & WHITE NUDES“

Workshop na tému AKT s Terezou z Davle v Kaštieli Tomášov – 04. 04. 2015 Pre veľký záujem, sme pre Vás pripravili ďal

999

  • Share