logo

Robert Vano a šéfkuchár Jaroslav Židek “FOOD PHOTO WORKSHOP”

Exkluzívny workshop fotografie a aranžmá jedla fotografom Robertom Vanom a šéfkuchárom Jaroslavom Židekom v Kaštieli Tomášov – 21. 2. 2015

Robert Vano Gallery pravidelne organizuje kurzy portrétovej a svadobnej fotografie, tento raz si však pripravila skutočnú chuťovku v podobe food workshopu. Čo má jedlo spoločné s fotografiou? Viac ako by sa mohlo zdať.

Prebúdza sa vám pri pohľade na fotografie v magazínoch či knihách o varení apetít? Niet divu, naše zmysly sú úzko prepojené, chuťové bunky nezanedbateľne ovplyvňuje aj receptor zraku. Dôležitou súčasťou gastronomického zážitku je preto aj dokonalosť po vizuálnej stránke. Špičkový šéfkuchár Jaroslav Žídek sa podelí o svoje znalosti a skúsenosti v oblasti varenia, fotograf, no i gurmán a autor publikácie Kuchařka pro kluky, Robert Vano zas zapojí svoj vycibrený cit pre krásu a detail, aby spoločnými silami vytvorili návod na tie najlákavejšie fotografie.

[su_button url=“https://robertvanogallery.com/workshopy/registracia-na-workshopy/“ target=“blank“ style=“bubbles“ background=“#A78E44″ size=“13″ radius=“round“ icon_color=“#A78E44″ text_shadow=“3px 3px 15px #000000″]Prihlásiť sa na workshop[/su_button]kontakt-ico

Exkluzívny workshop ponúkne tipy a inšpirácie pre dokonalú prezentáciu a styling jedla a rekvizít, naučí práci s denným svetlom či uhlami záberu. Je ideálnym priestorom pre neformálne vzdelávanie foodblogerov, ktorí chcú svoje kulinárske výtvory ešte zatraktívniť, pre fotografov, či zamestnancov gastronomického odvetvia. Vítaní sú ale samozrejme všetci, ktorým nechýba estetické cítenie a stotožňujú sa so známym tvrdením Georgea Bernarda Shawa o tom, že neexistuje láska úprimnejšia, ako tá k jedlu.

Samotnému foteniu v réžii Roberta Vana bude predchádzať tvorba zo strany šéfkuchára Jaroslava Žideka, teda príprava siedmich jedál, počínajúc raňajkami, cez obedné menu o troch chodoch, končiac večerou. Každý pokrm bude predstavovať tematicky ladené individuálne stanovište. Účastníci budú pre plynulosť fotografovania rozdelených do siedmych skupín. Vďaka rotovaniu skupín sa v priebehu dňa všetci dostanú k fotografovaniu každého z jedál a z workshopu si spolu so znalosťami odnesú pestré fotografické portfólio.

Robert Vano Gallery vám počas workshopov prináša profesionálnu technickú podporu. Každý účastník má možnosť otestovať najmodernejšiu techniku – fix focus a zoom objektívy Nikon / Canon zapožičané od spoločnosti Megafoto.sk. K dipozícii sú aj fotoaparáty Fujfilm radu X, ktoré poskytuje spoločnosť Fujifilm. Počas workshopu je pripravená súťaž „Instax be happy“, v rámci ktorej si môže jeden z Vás domov odniesť fotoaparát Instax mini 50 s filmami od ARTofPHOTOGRAPHY.eu. Samozrejmosťou je kvalitná fotografická a fotometrická technika, ako aj profesionálne foto modelky.

Tento workshop podporili Hotel ALBRECHT a J Restaurant.

 

[su_box title=“FOOD PHOTO WORKSHOP“ style=“bubbles“ box_color=“#A78E44″ radius=“20″]Termín: 21.02. 2015 /sobota/

Čas: 9.hod – 17.hod
Lektor: Robert Vano, Jaroslav Židek

V cene je zahrnutý obed v reštaurácii hotela a občerstvenie počas celého dňa.

Limitovaný počet účastníkov !

Miesto: Art Hotel Kaštieľ Tomášov(mapa)

Odporúčame: Fotografický prístroj – zrkadlovka, kompakt, pamäťové karty, čítačka, CD/DVD média, v prípade potreby bude zabezpečené zálohovanie vytvorených dát organizátorom workshopu. Výhodou vlastný notebook.[/su_box]

[su_button url=“https://robertvanogallery.com/workshopy/registracia-na-workshopy/“ target=“blank“ style=“bubbles“ background=“#A78E44″ size=“13″ radius=“round“ icon_color=“#A78E44″ text_shadow=“3px 3px 15px #000000″]Prihlásiť sa na workshop[/su_button]kontakt-ico

poukaz_obsah workshopy3

 

[su_animate duration="6"]Možnosť darovať svojmu blízkemu WORKSHOP formou darčekového poukazu![/su_animate]

Robert Vano sa svojou činnosťou a tvorbou zapája do viacerých dobročinných a charitatívnych projektov. Na Slovensku, skadiaľ pochádza, sa rozhodol podporovať rozvoj mladých talentov v oblasti fotografie a filmu a ich vizuálne a audiovizuálne projekty. Robert Vano sa narodil v roku 1948 v Nových Zámkoch. V devätnástich rokoch nastúpil v Bratislave do vlaku smerujúcom do Juhoslávie. Utiekol do Talianska a následne do USA, kde strávil dvadsať rokov. Tu vystriedal niekoľko namáhavých zamestnaní, až sa náhodou dostal do kaderníctva. Po piatich rokoch si založil vlastný kadernícky salón a ako 34-ročný sa stal fotografom. Na začiatku 90. rokov pracoval ako umelecký riaditeľ českej verzie módneho magazínu Elle, naposledy pôsobil ako umelecký riaditeľ modelingovej agentúry Czechoslovak models. Fotografie Roberta Vana zdobili titulky módnych magazínov ako Harper’s Bazaar, Vogue, Elle či Cosmopolitan. V roku 2009 bol nominovaný na fotografa roka a v roku 2010 mu udelili Európsku cenu Trebbia.

Narodil sa v Prahe, od roku 1993 pracoval pre švédsku spoločnosť, kde pôsobil ako Executive Chef v najznámejších reštauráciách v Prahe a otváral reštauráciu v Španielsku. V roku 2003 prišiel na Slovensko, kde pôsobil ako Executive Chef pre reštaurácie Camouflage a Flowers, s ktorými získal niekoľko ocenení od slovenských (TREND TOP reštaurácie a hotely a Gurmán AWARD) a rovnako aj zahraničných (Feinschemcker, Gault Millau, Fal staf) hodnotiteľov. Niekoľkokrát získal ocenenie Kuchár roka podľa Gurmán Award. Absolvoval niekoľko zahraničných stáži prevažne v Škandinávii. V roku 2012 si prenajal reštauráciu hotela ALBRECHT, kde je majiteľom a Executiv Chefom. Je autorom niekoľkých projektov na Slovensku (Škola varenia – jedny z prvých kurzov varenia pre amatérov), Worlds chef (pozývanie zahraničných kuchárov na Slovensko). Je autorom niekoľkých kuchárskych kníh (Šéfkuchár v paláci, Nebíčko v papuľke 1 a 2). Účinkoval a autorsky sa podieľal na relácii Nebíčko v papuľke.

 

PONUKA WORKSHOPOV
Filter by
Post Page
Sort by

Tereza z Davle „BLACK & WHITE NUDES“

Workshop na tému AKT s Terezou z Davle v Kaštieli Tomášov – 04. 04. 2015 Pre veľký záujem, sme pre Vás pripravili ďal

999

  • Share