logo

Prvý krát na Slovensku! “NUDES IN MANOR HOUSE“ s Terezou z Davle v Art Hotel Kaštieli Tomášov.

Známa fotografka Tereza z Davle pricestovala z rodných Čiech, aby sa s nadšenými slovenskými fotografmi exkluzívne po prvý raz podelila o svoj pohľad na ženskú krásu. Tvrdí však, že často sa od svojich žiakov učí i ona sama a workshop v Tomášove, zameraný na akt, nebol výnimkou. V Čechách vedie Tereza workshopy už tri roky, na Slovensku to bolo po prvýkrát, no rozhodne nie posledný. Jej spôsob usmerňovania je tak ako ona sama príjemne uvoľnený, popri inštruovaní si potrpí i na ponechávanie priestoru pre zdravú slobodnú kreativitu. Za dôležité a motivačné považuje nebyť skúpy na chválu, pokiaľ je oprávnená.

Priznáva, že na technické atribúty fotografie, ani techniku ako takú, odborníkom nie je, no účastníkom ponúka svoje reálne skúsenosti z praxe. Tie pokrývajú komunikáciu s modelkami, zásady kompozície, prácu s denným svetlom a mnoho iných znalostí, ktoré podľa Terezy ambicióznym fotografom dajú viac, ako technické vedomosti, ktoré je vždy možné naštudovať. “Uvidia, že to čo vyzerá zložito, je prevediteľné. Prestanú sa báť, uvoľnia sa a uvedomia si, že zvládnu to, čo profesionál, ” dodáva česká obdivovateľka a znalkyňa ženskej krásy. Keďže vie, čo dievčatám pristane, nezabudla priniesť doplnky, ktoré poznáme z jej fotografií. Korzety, prádlo, topánky, či dekorácie s francúzskym šarmom zahaľujú telá modeliek rúškom tajomstva.

0110_05.JPG

Vzhľadom na to, že Tereza pracuje výhradne len s prirodzeným svetlom, na vhodných svetelných podmienkach v priestoroch realizácie workshopu si dáva záležať. V priestranných svetlých miestnostiach Art Hotelu Kaštieľ Tomášov sa jej pracovalo výborne. Celý workshop ohodnotila ako veľmi vydarený. A kedy tomu tak je? Terezina spokojnosť sa podľa jej slov odvíja od kvality výsledných fotografií zákazníkov a ich pocitu novonadobudnutých vedomostí a schopností. Odovzdáva im všetko čo vie, no ako skromne so smiechom konštatuje, veľa toho nie je. Dovolíme si nesúhlasiť.

0118_05.JPG

Prvý workshop renomovanej českej fotografky Terezy z Davle bude nasledovať ďalší, naplánovaný na máj. Nakoľko je už vypredaný, kvôli ďalším záujemcom sa Tereza rozhodla navštíviť Slovensko v tomto roku ešte raz a to 18.10. 2014, kedy bude svoju pozornosť a dobre mienené rady venovať maximálne desiatim účastníkom.

FOTKA SPOJENA

Workshop so spokojnosťou na oboch stranách by nebol uskutočniteľný bez pomoci riaditeľa Dušana Hrúzu a ústretovosti personálu Art Hotel Kaštieľ v Tomášove, ktorým ďakujeme za poskytnutie krásnych priestorov.

1371423_10152393669764572_944586373_n copy

Zásluhy patria i Zoltánovi Fülöpovi a foto obchodu Megafoto.sk a to za zapožičanie profesionálnej fotografickej techniky a Pavlovi “Pablo” Hánovi, za technickú podporu pri realizácii workshopu.

Vďaka patrí aj ďalším partnerom, ktorí nám umožnili workshopy realizovať. Fujifilm a Michalovi Ráczovi, Milanovi Mrázovi a online galérii ART OF PHOTOGRAPHY.eu

0001a

« 1 z 12 »
  • Share