logo

Kalendár ŠOHAJI, ROBERT VANO 2015

Robert Vano Gallery 15.augusta 2014

Koncom júna sa konala v Moravskej Novej Vsi, kúsok od slovensko-českých hraníc, veľká slávnosť. Tradičné krojované hody dostali punc exkluzivity vďaka fotografovi Robertovi Vanovi, ktorý tu krstil nový kalendár Šohaji. Ide o charitatívny projekt z dielne Juhomoravskej komunitnej nadácie a výťažok z predaja kalendára na rok 2015 bude použitý na podporu folklórnych aktivít na moravskom Podluží. Mladých mužov v tradičných moravských krojoch – „šohajov“ fotil Robert Vano v krásnom vinárskom prostredí moravského vidieka začiatkom júna.

sohaji2

Už v tom čase projekt zaujal české média a o kalendári neprestávali písať až do jeho uvedenia do života, ako aj po vydarenom krste. Slávnostné predstavenie kalendára verejnosti sa uskutočnilo za prítomnosti „krstnej mamy“ – herečky a poslankyne NR SR Magdy Vášáryovej a jej manžela herca Milana Lasicu. Ako poďakovanie za mimoriadne úspešnú spoluprácu dostal Robert Vano tradičnú krojovanú košeľu a klobúčik, čom zapadol medzi moravských „šohajov“ a poctil si tradície a kultúru, ktoré mu sú veľmi blízke ešte z detstva, ktoré strávil ako chlapec na južnom Slovensku.

Tento benefičný kalendár si môžete objednať už dnes!

[su_button url=“https://robertvanogallery.com/blog/kalendar-sohaji-robert-vano-2015/“ target=“blank“ style=“bubbles“ background=“#A78E44″ size=“13″ radius=“round“ icon_color=“#A78E44″ text_shadow=“3px 3px 15px #000000″]Objednať kalendár[/su_button]kontakt-ico

sohaji3

© Eva Matušková

Kto je Robert Vano

Robert Vano sa svojou činnosťou a tvorbou zapája do viacerých dobročinných a charitatívnych projektov. Na Slovensku, skadiaľ pochádza, sa rozhodol podporovať rozvoj mladých talentov v oblasti fotografie a filmu a ich vizuálne a audiovizuálne projekty.

Robert Vano sa narodil v roku 1948 v Nových Zámkoch. V devätnástich rokoch nastúpil v Bratislave do vlaku smerujúcom do Juhoslávie. Utiekol do Talianska a následne do USA, kde strávil dvadsať rokov. Tu vystriedal niekoľko namáhavých zamestnaní, až sa náhodou dostal do kaderníctva. Po piatich rokoch si založil vlastný kadernícky salón a ako 34-ročný sa stal fotografom.

Na začiatku 90. rokov pracoval ako umelecký riaditeľ českej verzie módneho magazínu Elle, naposledy pôsobil ako umelecký riaditeľ modelingovej agentúry Czechoslovak models.
Fotografie Roberta Vana zdobili titulky módnych magazínov ako Harper’s Bazaar, Vogue, Elle či Cosmopolitan. V roku 2009 bol nominovaný na fotografa roka a v roku 2010 mu udelili Európsku cenu Trebbia.

Kalendár ŠOHAJI, ROBERT VANO 2015

[su_button url=“https://robertvanogallery.com/blog/kalendar-sohaji-robert-vano-2015/“ target=“blank“ style=“bubbles“ background=“#A78E44″ size=“13″ radius=“round“ icon_color=“#A78E44″ text_shadow=“3px 3px 15px #000000″]Objednať kalendár[/su_button]

  • Formát kalendára A2 na výšku, farebné fotografie.
  • Cena 18 .- EUR
  • Celková suma z predaja kalendára bude odoslaná na konto Jihomoravské komunitní nadace.

 

Informácie o projekte:

Facebook: Vano fotí šohaje

Web: Šohaji, Robert Vano 2015

  • Share