logo

Gabina Fárová „Filmové lázně“

Nebaví vás len pasívne sedieť a počúvať? Zažite fotografický workshop ako žiadny iný, z ktorého si domov odnesiete kompletný fotografický príbeh vlastnej réžie.

Statické a pohyblivé obrázky mali k sebe vždy blízko. Robert Vano Gallery v spolupráci s vynikajúcou fotografkou Gabinou Fárou organizuje workshop, ktorý tesne prepojí umenie fotografie a filmu. Inšpiruje sa prelomovým filmovým počinom z dielne francúzskeho režiséra Alaina Resnaisa, L’année dernière à Marienbad („Vlani v Marienbadu“).

[su_button url=“https://robertvanogallery.com/workshopy/registracia-na-workshopy/“ target=“blank“ style=“bubbles“ background=“#A78E44″ size=“13″ radius=“round“ icon_color=“#A78E44″ text_shadow=“3px 3px 15px #000000″]Prihlásiť sa na workshop[/su_button]kontakt-ico

Gabina Fárová je uznávanou českou fotografkou, venuje sa najmä klasickej čiernobielej fotografii ženského aktu. Vďaka matke, slávnej kunsthistoričke Anne Fárovej a jej prestížnym fotografickým kontaktom, sa dostala k fotografii už ako dieťa. Gabina po prvý raz ponúka svoje znalosti slovenským nadšencom, ktorí to s fotografiou myslia vážne.

V roku 1961 vstúpil do histórie kinematografie výnimočný snímok výnimočného režiséra Alaina Resnaisa s názvom L’année dernière à Marienbad. Film mysteriózny, dramatický a romantický zároveň svojou nekonvenčnou skladbou a snovou atmosférou odvtedy ovplyvnil najrôznejšie odvetvia umenia. Tentoraz si námet filmu prepožičia jedinečný workshop s Gabinou Fárovou.
Účastníci workshopu budú pracovať s digitálnymi fotoaparátmi, no naučia sa schopnosti, ktorú si vyžaduje klasický analógový fotoaparát – rozmýšľať. K dispozícii budú mať len 36 záberov, ktoré využijú na sto percent. Naučia sa pracovať s témou, režírovať svoj vlastný fotografický príbeh a zvečniť záber dokonalý bez akýchkoľvek postprodukčných úprav.

Ideálne prostredie a atmosféru francúzskeho filmu poskytnú art decové a barokové apartmány Art Hotela v luxusnom kaštieli Tomášov. K plnej dispozícii bude nielen skúsená lektorka, ale aj tri krásne modelky a jeden model. Účastníci sa priučia i využívaniu nekonvenčného, no jednoducho dostupného svietenia, ktoré dopomôže k nálade čiernobieleho filmu.

[su_box title=“„FILMOVÉ LÁZNĚ““ style=“bubbles“ box_color=“#A78E44″ radius=“20″]Termín: 08.03. 2015 /nedeľa/
Čas: 9.hod – 17.hod
Lektor: Gabina Fárová
Cena: 185 EUR

Vianočná akcia: 170.-

V cene je zahrnutý obed v reštaurácii hotela a občerstvenie počas celého dňa.

Limitovaný počet účastníkov !

Miesto: Art Hotel Kaštieľ Tomášov(mapa)

Odporúčame: Fotografický prístroj – zrkadlovka, kompakt, pamäťové karty, čítačka, CD/DVD média, v prípade potreby bude zabezpečené zálohovanie vytvorených dát organizátorom workshopu. Výhodou vlastný notebook.[/su_box]

[su_button url=“https://robertvanogallery.com/workshopy/registracia-na-workshopy/“ target=“blank“ style=“bubbles“ background=“#A78E44″ size=“13″ radius=“round“ icon_color=“#A78E44″ text_shadow=“3px 3px 15px #000000″]Prihlásiť sa na workshop[/su_button]kontakt-ico

poukaz_obsah workshopy3

[su_animate duration="6"]Možnosť darovať svojmu blízkemu WORKSHOP formou darčekového poukazu![/su_animate]

Gabina Fárová, dcéra maliara Libora Fáru a kunsthistoričky Anny Fárovej, sa v obklopení umenia narodila a vyrastala. Vďaka známym rodičom sa dostala k špičkovým fotografom, od ktorých sa učila. Štúdium fotografie na Akadémií múzických umení v Prahe ale nedokončila a radšej sa venovala fotografickému družstvu Radosť, ktoré založila so spolužiakmi. Vo svojej tvorbe sa venuje portrétnej fotografii a aktom, pričom ostáva verná klasickej čiernobielej fotografii. Do povedomia širšej verejnosti sa dostala sériou mužských aktov z väznice so zvýšeným dohľadom. Mnohokrát vystavovala v rodnej Prahe, ako aj v Berlíne, Birminghame, či vo viacerých francúzskych mestách. Projekt s názvom Manévry vyšiel knižne.

 

 

PONUKA WORKSHOPOV
Filter by
Post Page
Sort by

Tereza z Davle „BLACK & WHITE NUDES“

Workshop na tému AKT s Terezou z Davle v Kaštieli Tomášov – 04. 04. 2015 Pre veľký záujem, sme pre Vás pripravili ďal

999

  • Share