logo

Fotograf Robert Vano otvorí na Art Film Feste svoju 13. komnatu a zaháji začiatok výstavy platinových fotografií The Platinum Collection – Art Film Selection

Medzinárodne uznávaného fotografa Roberta Vana spája s filmom viac, než by sa na prvý pohľad zdalo, a to dokonca aj so samotným Art Film Festom.

Robert Vano Gallery v spolupráci s medzinárodným filmovým festivalom Art Film Fest prináša do Trenčína unikátnu výstavu. Ide o 50 platinových fotografií Roberta Vana pod názvom Robert Vano, The Platinum Collection – Art Film Selection.

Vernisáž výstavy pre pozvaných hostí sa uskutoční 20. júna 2013 o 19.00 hod. v kongresových priestoroch luxusného trenčianskeho Hotela Elizabeth, výstava potrvá do 20. júla 2013. Vôbec prvú verejnú výstavu platinových fotografií Roberta Vana na Slovensku príde otvoriť osobne ich autor, výstava bude pre verejnosť prístupná od 21. júna. Počas dní 21. a 22. júna sa budú môcť návštevníci výstavy stretnúť s Robertom Vanom osobne.

Mesto Trenčín navštívil Robert Vano po prvý raz len nedávno pri príležitosti fotografických workshopov, ktoré viedol v Hoteli Elizabeth. „Trenčín som si veľmi obľúbil a teší ma, že moje fotografie budú vystavené práve v krásne rekonštruovanom Hoteli Elizabeth, ktorý dýcha históriou rovnako ako platino-paládiová technika, ktorú využívam pri tvorbe svojich fotografií,“ prezradil Robert Vano. Výstava Robert Vano, The Platinum Collection – Art Film Selection bude na filmovom festivale súčasťou sprievodného podujatia Robert Vano uvádza… http://www.artfilmfest.sk/podujatia/robert-vano/

Medzinárodne uznávaného fotografa Roberta Vana spája s filmom viac, než by sa na prvý pohľad zdalo, a to dokonca aj so samotným Art Film Festom. Nie každý vie, že pred objektívom mal držiteľov ocenenia Hercova misia – krásne herečky ako Jacqueline Bisset, Ornellu Muti, české legendy Vlastimila Brodského alebo Dagmar Veškrnovú Havlovú, Ivu Janžurovú, Jiřinu Bohdalovú, Květu Fialovú, Emíliu Vášáryovú či Jiřího Bartošku a Jaromíra Hanzlíka.

Počas Art Film Festu sa Robert Vano stretne s návštevníkmi najskôr pri vernisáži fotografií, ktoré predstavujú výber z jeho takmer 40-ročnej kariéry. Ide o originály – ručne zhotovené jedinečnou platino-paládiovou technikou, čo im dodáva vysokú umeleckú a zberateľskú hodnotu. Následne ho budú mať návštevníci príležitosť stretnúť v rámci verejne prístupného Soirée s Robertom Vanom, ktoré sa uskutoční 22. júna v Hoteli Elizabeth v Trenčíne, a bude spojené s premietaním dokumentu 13. komnata Roberta Vana a voľnou diskusiou.

osobnosti-foto

  • Share