logo

Daylight Portrait a Wedding Workshop s Robertom Vanom

Medzinárodne uznávaný fotograf Robert Vano počas veľkonočného víkendu opäť zaujal miesto lektora. Spojenie dvoch workshopov Wedding a Daylight portrét v Art Hotel Kaštieli Tomášov zaujalo napriek sviatkom maximálny počet účastníkov, ktorí sa spolupodielali na vytvorení príjemnej živej a tvorivej atmosféry.

Workshopy z 19. a 20. apríla zamerané na “daylight” portétnu fotografiu a následne na užšie špecifikovanú svadobnú fotografiu sa pod vedením Robera Vana niesli vo vtipnej, no zároveň profesionálnej a tvorivej atmosfére. Robert radil ako čo najlepšie využiť prirodzené – denné svetlo, ako vytvoriť zaujimavú kompozíciu, ako určiť správnu expozíciu a ďalšie technické nuansy, pričom čerpal z mnohoročných skúseností v zahraničí, v najprestížnejších módnych magazínoch Vogue, Elle, Cosmopolitan či Harper’s Bazaar.

PLATINUM-PICTURES-BY-ROBERT-VANO

Prečítajte si tiež:

Celodenný workshop s Robertom Vanom na tému Platinotypia – historická fotografická technika     Art Hotel Kastiel Daylight workshop

Program workshopu sa riadil detailne pripraveným harmonogramom, ktorý vyčlenil teoretickú a po spoločnom obede praktickú časť. Pre umožnenie individuálneho prístupu bolo tradične uplatnené rozdelenie účastníkov do skupín. Pred objektívy sa postavili počas každého workshopu tri modelky a dvaja modeli, ktorí sa „ocitli v neľahkej konkurencii“ voči zoznamu top modeliek a modelov, ktoré Robertovi Vanovi pózovali, ako napr. Cindy Crawford, Naomi Campbell, Adriana Sklenaříková či Tereza Maxová. Ich profesionálne vystupovanie v kombinácii s komunikáciou zo strany fotografov však prerástlo do obojstranne príjemnej spolupráce.

„DAYLIGHT PORTRAIT“ s Robertom Vanom v Art Hotel Kaštieľ Tomášov (19. apríl 2014)
Backstage foto: Tomáš Donát / RobertVanoGallery.com
« 1 z 8 »
Foto účastníkov WS: Pavol Lupták, Vladimír Masný, Katarína Grajcáriková
« 1 z 2 »

Pri fotografovaní „svadobných párov“ dotvorili autentickú atmosféru nádherné priestory barokového kaštiela, najmä storočná kaplnka Anjela Strážneho. Pre párové pózovanie, ako i portréty s využitým denného svetla bol zas ideálnym miestom okolitý anglický park.

 Art Hotel Kastiel Wedding workshop

WEDDING WORKSHOP s Robertom Vanom v Art Hotel Kaštieľ Tomášov (20. apríl 2014)
Backstage foto: Tomáš Donát / RobertVanoGallery.com
« 1 z 10 »
Foto účastníkov WS: Martin Linhart, Pavol Lupták, Peter Skokan
« 1 z 3 »

 

Ďakujeme riaditeľovi Dušanovi Hrúzovi a personálu Art Hotel Kaštieľa v Tomášove za poskytnutie exkluzívnych priestorov a ústretový profesionálny prístup, taktiež Zoltánovi Fülöpovi a foto obchodu Megafoto.sk za zapožičanie profesionálnej fotografickej techniky, ako i Pavlovi „Pablo“ Hánovi za technickú podporu.

Vďaka patrí aj našim partnerom Svadobnému štúdiu Dany Svozílkové a Petru Svozílkovi, Fujifilm Slovakia a Michalovi Ráczovi, Milanovi Mrázovi, M Managmentu a Lenke, VIDEOcopters.eu a Petrovi Lisému, a nakoniec online galériii ART OF PHOTOGRAPHY.eu.

Video: VIDEOcopters.eu 

  • Share