logo

Adolf Zika „PORTRÉTY KRÁSNYCH ŽEN a „AKT ŽENSKÉ KRÁSY“

Jeho fotografie sú technicky dokonalé, majú hĺbku a úspech v umeleckej i komerčnej sfére, je charizmatickým človekom a inšpiratívnym učiteľom. Adolf Zika účastníkom nedávnych workshopov Portréty krásnych žen a Akt ženskej krásy organizovaných Robert Vano Gallery nepochybne mal čo ponúknuť.

1

Mnohostranne nadaný a mimoriadne aktívny český fotograf Adolf Zika počas svojho pôsobenia spracoval radu tém, grom jeho tvorby ale ostáva ženská krása. Na tú sa zamerali aj mimoriadne dynamické workshopy o portréte a akte, ktoré prebehli počas prvého jarného víkendu v Art Hoteli Kaštieľ Tomášov.

2

Zúčastneným predviedol prácu s prirodzeným svetlom i zábleskovými agregátmi a zodpovedal všetci otázky ohľadom technickej stránky fotografie. V neposlednom rade sprostredkoval svoje skúsenosti s komunikáciou s najrôznejšími ľuďmi pred objektívom, jeho fotografickým okom predsa len prešli svetoznáme osobnosti ako Boris Becker, Johny Depp, Miloš Forman, Emerson Fittipaldi, či majster Jan Saudek. Tentokrát boli stredobodom záujmu tri krásne, zaujímavé a typovo rôzne modelky. Samozrejmosťou bol maximálne individuálny prístup lektora ku každému účastníkovi a možnosť konzultácie vzniknutých fotografií.

3

Vzhľadom na pracovnú vyťaženosť a fakt, že išlo o jeho prvý workshop na Slovensku, sme veľmi radi, že nás Adolf Zika poctil svojou návštevou, poskytol aj slovenským nadšencom fotografie svoje bohaté znalosti a motivoval ich k ďalšej práci.

039 Pablo portret20150321_RVGWS_AZ_DSC0283_22

Ďakujeme ochotnému personálu Art Hotel Kaštieľ v Tomášove za poskytnutie krásnych priestorov a spoluprácu, taktiež Zoltánovi Fülöpovi a foto obchodu Megafoto.sk za zapožičanie profesionálnej fotografickej a fotometrickej techniky a Pavlovi “Pablo” Hánovi za pomoc pri realizácii workshopov.

PORTRÉTY KRÁSNÝCH ŽEN s Adolfom Zikom v Art Hotel Kaštieľ Tomášov (21. marec 2015)
Backstage foto: Martin Egri, Pierce Hoffmann / RobertVanoGallery.com Pavol Pablo Hán / Megafoto.sk
AKT ŽENSKÉ KRÁSY s Adolfom Zikom v Art Hotel Kaštieľ Tomášov (22. marec 2015)
Backstage foto: Martin Egri, Pierce Hoffmann / RobertVanoGallery.com Pavol Pablo Hán / Megafoto.sk
  • Share