Enjoy free shipping and returns with Nike Mercurial Vapor XI FG Football Boots Australia - Pure Platinum/Black/Ghost Green,next page.

baidugoogle.comaolamazonyahoo.com Robert Vano : „PLATINUM PICTURES“ | Robert Vano Gallery
logo

Robert Vano : „PLATINUM PICTURES“


Celodenný workshop / prednáška na tému Platinotypia – historická fotografická technika s Robertom Vanom v Kaštieli Tomášov – 22. 02. 2015

Odhaľte tajomstvo platinových fotografií s Robertom Vanom

Žiť v dobe zaplavenej miliónmi digitálne zhotovených fotografií a vytŕčať svojim dielom z davu sa môže zdať priam nemožné. Prinášame Vám unikátnu možnosť naučiť sa, že predsa len existuje spôsob, ako byť vo fotografii výnimočný – vrátiť sa približne o 160 rokov späť, k základom fotografie a vytvárať originály, ktoré majú dušu…

Prihlásiť sa na workshopkontakt-ico

Robert Vano Gallery prináša po prvý raz na Slovensko celodenný workshop/prednášku „PLATINUM PICTURES“ s Robertom Vanom, ktorý sa uskutoční v luxusnom prostredí Art Hotela Kaštieľ v Tomášove neďaleko Bratislavy. Aj vďaka zvyšujúcemu sa záujmu účastníkov našich workshopov o platinovú fotografiu sme sa rozhodli pripraviť špeciálny typ workshopu, počas ktorého získajú fotografi maximum poznatkov a lektorovo know-how za skutočne prijateľnú cenu. Naším poslaním je sprístupňovať fotografiu čo najširšej skupine milovníkov fotografie, a preto sme si zobrali za vzor podobný workshop Roberta Vana realizovaný v Moskve.

Kto iný by mal viesť workshop venovaný platinovým fotografiám, ako jeden z ich najznámejších tvorcov Robert Vano, ktorý vystavoval jednu z najväčších kolekcií platinových fotografií na svete – The Platinum Collection. Spolu ide o 199 diel tvoriacich prierez jeho celoživotnej tvorby, pričom viaceré z fotografií sú už v rukách investorov a súkromných zberateľov.

Špeciálny workshop zameraný na dnes už historickú techniku výroby fotografií – platinotypiu budú tvoriť dve časti: prednáška a teoreticko-praktická časť vrátane videoprezentácie, pri ktorej si budete môcť detailne pozrieť celý proces výroby platinových fotografií lektora Roberta Vana. Na workshope bude prezentovať všetky potrebné materiály, pomôcky, prístroje a chemikálie. Samozrejmosťou je voľná diskusia s lektorom.

„PLATINUM PICTURES“
Termín: 22.2. 2015 /nedeľa/
Čas: 9.hod – 17:30.hod
Lektor: Robert Vano

V cene je zahrnutý obed v reštaurácii hotela a občerstvenie počas celého dňa.

Limitovaný počet účastníkov !

Miesto: Art Hotel Kaštieľ Tomášov(mapa)

„PLATINUM PICTURES“ je teoreticko-praktický workshop / prednáška s ukážkou tvorby a predstavením pracovného postupu lektorom. V prípade záujmu je možné dohodnúť individuálny privátny workshop s minimálnym počtom účastníkov, na ktorom bude mať každý účastník k dispozícii aj všetok potrebný materiál na výrobu vlastnej platinovej fotografie.

Prihlásiť sa na workshopkontakt-ico

poukaz_obsah workshopy3

Robert Vano sa svojou činnosťou a tvorbou zapája do viacerých dobročinných a charitatívnych projektov. Na Slovensku, skadiaľ pochádza, sa rozhodol podporovať rozvoj mladých talentov v oblasti fotografie a filmu a ich vizuálne a audiovizuálne projekty. Robert Vano sa narodil v roku 1948 v Nových Zámkoch. V devätnástich rokoch nastúpil v Bratislave do vlaku smerujúcom do Juhoslávie. Utiekol do Talianska a následne do USA, kde strávil dvadsať rokov. Tu vystriedal niekoľko namáhavých zamestnaní, až sa náhodou dostal do kaderníctva. Po piatich rokoch si založil vlastný kadernícky salón a ako 34-ročný sa stal fotografom. Na začiatku 90. rokov pracoval ako umelecký riaditeľ českej verzie módneho magazínu Elle, naposledy pôsobil ako umelecký riaditeľ modelingovej agentúry Czechoslovak models. Fotografie Roberta Vana zdobili titulky módnych magazínov ako Harper’s Bazaar, Vogue, Elle či Cosmopolitan. V roku 2009 bol nominovaný na fotografa roka a v roku 2010 mu udelili Európsku cenu Trebbia.

 

[nggallery id=109]

 

Drzá Diana 9. 5. 2014, Robert Vano

2014-09-09_1159_diana

 

Uvolněte se, prosím – Robert Vano

2014-09-09_1157_kraus_vano

 

Foto: Robert Vano, The Platinum Collection / Platinová kolekce

Robert Vano, Anjeli strážni, RTVS, 2012

2014-07-29_0743_anjeli_strazni

 

13. komnata Roberta Vana, Česká televize, 2009

2014-07-29_0755_13_komnata

PONUKA WORKSHOPOV
Filter by
Post Page
Sort by

  • Share